EN

شرکت آبهای معدنی دماوند حامی روز جهانی کلیه

به منظور بالا بردن سطح آگاهی در ارتباط بابیماری‌ های کلیوی و اهمیت نوشیدن آب، شرکت‌ آب های معدنی دماوند با افتخار حامی مراسم روز جهانی کلیه در روز 17 اسفند 1391 بود.


در همایش روز جهانی کلیه که روز 17 اسفند به دست انجمن حمایت از بیماران کلیوی و با مشارکت وزارت بهداشت، در سالن همایش های این وزارتخانه برگزار شد، سخنرانانی از مقامات وزارت بهداشت، اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدیریت انجمن حمایت از بیماران کلیوی به ایراد سخنرانی و اطلاع رسانی از وضعیت بیماران کلیوی پرداختند. رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: سال جاری اولین سالی بود که وزارت بهداشت در زمینه روز جهانی کلیه وارد شد و نهادهای دیگر نیز باید در این زمینه فعال شوند، چرا که روز به روز آمار بیماری‌های کلیوی در کشور در حال افزایش است.

مصطفی قاسمی رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی کلیه، افزود: باید برای کاهش بیماری‌های نارسایی کلیوی از مردم شروع کرد و لازم است پزشکان، پرستاران و سازمان‌های مردم نهادی مانند انجمن حمایت از بیماران کلیوی در این زمینه فعالیت بیشتری کنند.رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی با بیان اینکه طی پنج سال آینده تعداد بیماران کلیوی دو برابر می‌شود، گفت: این خطر را باید جدی گرفت. شرکت آبهای معدنی دماوند نیز با پیروی از سیاستهای شرکت مادر این مجموعه (گروه دنون فرانسه)، به منظور بالا بردن سطحآگاهی در ارتباط بابیماری‌های کلیویو اهمیت نوشیدن آب، با افتخار از مراسم روز جهانی کلیه حمایت و پشتیبانی کرد.

قوانین طلایی روز جهانی کلیه برای حفظ سلامت:
1- انجام فعالیتهای ورزشی و حفظ تناسب اندام
2- حفظ کنترل منظم قند خون
3- نظارت برفشار خون
4- مصرف غذاهای سالم و کنترل وزن
5- نوشیدن مایعات سالم
6- عدم مصرف دخانیات
7- عدم مصرف بیش اندازه داروهای بدون تجویز پزشک
8- بررسی عملکرد کلیه در صورت دارا بودن فاکتورهای ریسک (دیابت، فشارخون، چاقی، ابتلا اعضای خانواده به سنگ کلیه)

مصرف آب در جلوگیری از سنگ کلیه و عفونت کلیه نقش مهمی دارد. سلامت کلیه‌هایتان در دستان شماست.

لینکهای مرتبط در وب سایت انجمن حمایت از بیماران کلیوی:

وزارت بهداشت با دلالان کلیه و متخلفان برخورد می کند
نکاتی در مورد نوشیدن آب